RCWings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RCWings

ZAGI
 
HomeHome  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  Vrati me na RCWingsVrati me na RCWings  

 

 razanje profila?

Go down 
AutorPoruka
Amko
Gost




razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: razanje profila?   razanje profila? EmptyMon 29 Jun 2009, 16:54

Pozdrav! Malo mi nije jasno oko ovog luka za rezanje. Recimo da nadjem tu zicu (mada za sad nemam pojma gdje), treba mi letva, dva pravokutnika i sta jos? Predpostavljam da tu zicu treba spojiti na nesto sto ce je grijati. Ako bi mogli malo ovaj dio pojasniti, ipak sam pravnik Smile. Ima li kakva druga tehnika rezanja profila osim ove?
P.S. Iz nekog razloga nemogu postaviti post na forumu na stranici, i ako sam registiran (kaze 2 greske: 1. predug post???, 2. post prazan???)...
Na vrh Go down
rcwings
Admin
Admin
rcwings


Broj postova : 16
Join date : 2009-06-27
Lokacija : Sesvete

razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Rezanje profila   razanje profila? EmptyMon 29 Jun 2009, 17:22

Amko (citat):
Pozdrav! Malo mi nije jasno oko ovog luka za rezanje. Recimo da nadjem tu zicu (mada za sad nemam pojma gdje), treba mi letva, dva pravokutnika i sta jos? Predpostavljam da tu zicu treba spojiti na nesto sto ce je grijati. Ako bi mogli malo ovaj dio pojasniti, ipak sam pravnik Smile. Ima li kakva druga tehnika rezanja profila osim ove?
P.S. Iz nekog razloga nemogu postaviti post na forumu na stranici, i ako sam registiran (kaze 2 greske: 1. predug post???, 2. post prazan???)...


Prije svega lijep pozdrav u ime cijele ekipe Wink

Da u pravu si, malo je teško sve objasniti na Webu u detalje.
U svakom slučaju tu smo da pomognemo. Za rezanje stiropora je naj praktičniji alat luk koji se sastoji od letve, kutnika i cekas žice ( može i žica od muzičkih instrumenata ) koja se spaja na regulirani istosmjerni izvor ( ispravljač ) do 30V i par ampera. Regulirani zato da možeš regulirati temperaturu cekas žice radi što kvalitetnijeg reza.
Postoje i drugi načini koji su slični a ovaj sam opisao zato što je naj jednostavniji za samogradnju.
Također se može i naručiti rezanje krila kod nekog proizvođača stiropora ali to poskupljuje ZAGI za koji kažemo da mora biti jeftin i dobar lol!
.

Ponekad na forumu stranice ima problema sa postanjem ali vjerujem da će Ameri to riješiti ( na njihovom serveru sam digao stranicu ) a ovaj forum dobro dođe kod takvih problema.

Ako želiš izrezano krilo pošalji mi adresu na CONTACT ME jer prvih deset MEMBERA ima jedno gratisss.

Uživaj

Plavi


rcwings: komentar modifikovan dana: Sun 10 Jan 2010, 00:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.rcwings.info
Amko
Gost




razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razanje profila?   razanje profila? EmptyMon 29 Jun 2009, 21:54

Da li se ta zica nalazi i u susilu za kosu?
Na vrh Go down
rcwings
Admin
Admin
rcwings


Broj postova : 16
Join date : 2009-06-27
Lokacija : Sesvete

razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Odgovor   razanje profila? EmptyTue 30 Jun 2009, 10:57

Amko (citat):
Da li se ta zica nalazi i u susilu za kosu?

Da Amko, nalazi se i u sušilu za kosu samo je tamo namotana u spiralu. Ako češ trebati žicu javi pa ču ju nabaviti. Bilo bi dobro da imaš nekoga tko dolazi u ZG pa ono što ti treba pokupi da ne šaljem poštom. Nije zgodno stiropor slati poštom jer se lako može oštetiti.

Plavi


rcwings: komentar modifikovan dana: Sun 10 Jan 2010, 00:08; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.rcwings.info
Amko
Gost




razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razanje profila?   razanje profila? EmptyTue 30 Jun 2009, 22:22

Nabavio sam cekas zicu od komsije elektricara. Kuci imam napojnu jedinicu od kompa na kojoj su izvadjene 12V zice i na koje kopcam punjace za baterije. Mogu li cekas zicu prikljuciti na to? Napojna je 450W 15A.

razanje profila? DSC00456
Na vrh Go down
rcwings
Admin
Admin
rcwings


Broj postova : 16
Join date : 2009-06-27
Lokacija : Sesvete

razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Napajanje za cekas žicu   razanje profila? EmptyTue 30 Jun 2009, 22:52

Bok Amko

Evo već imaš materijal za svoj hangar. Možeš probati sa tim PSom ali ne vjerujem da će raditi
tj. davati potrebnu temperaturu ( sve ovisi o otporu - presjeku žice ). Ja koristim napajanje od svoje
lemilice 24V koji mi je taman, kao što rekoh regulirani izvor do 30V jer tako možeš fino izregulirati temperaturu
žice. Računaj da dužina žice na luku mora biti bar 125 cm.

Nadam se da ti je moj odgovor pomogao.
Kad uhvatim vremena stavit ću na WEB jedan jednostavan regulator ( shemu ).

Plavi
Na vrh Go down
http://www.rcwings.info
Sponsored content





razanje profila? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razanje profila?   razanje profila? Empty

Na vrh Go down
 
razanje profila?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
RCWings :: Hitna upomoć - Pitanja i odgovori-
Idi na: